Kariyer Günleri I

2022-03-06

Kariyer Günleri’nin ilk programı 15 Mart 2022 Salı günü İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi konferans salonunda öğrenciler, mezunlar ve hocaların katılımıyla gerçekleşti.

İlahiyat fakültesinin kazanımları ile mesleki tercihlerini şekillendiren, farklı sektörlerde istihdam imkânı yakalayan mezunlarımızın katılımıyla gerçekleşen programda, mezunların hem fakülte hem de mezuniyet sonrasındaki süreçlerini bizzat kendilerinden dinleme fırsatı bulduk.

Doç. Dr. Ümit Horozcu(2001) hocamızın moderatörlüğünde TRT Arapça Haber Merkezi ve Program Koordinatörü Fatma Abay(2016), Avukat Songül Tekin(2017), İ.Ü. İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Ahmet Celalettin Güneş(2018) ve Öğretmen Erkam Görücüoğlu’nun(2015) deneyimlerini dinledik.

Fakültemiz hazırlık sınıfı öğrencilerinden Muhammed Odacıoğu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ardından açılış konuşmalarıyla devam eden programda ilk olarak İLMENDER Başkanı Mine Çatal konuşmasını gerçekleştirdi. “Kariyer Günleri programı ile İlahiyat Fakültesi’nin sadece 5 yıllık eğitim modeli ile sınırlı olmadığını ve kendimizi geliştirdikçe fakülteden de aldığımız kazanımlarla farklı sektörlerde iş imkânı bulabileceğimizi sizlere göstermek istedik” diyen Çatal, ayrıca “Mezunlar Derneği, fakülte ile olan aidiyetinizi mezuniyet sonrası canlı tutabilmeniz için var, bu anlamda hem mezunlarımızı hem de mensuplarımızı derneğimizin çalışmalarında görmek isteriz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

İlahiyat Fakültesi Kurumsal İletişim Koordinatörü Doç. Dr. Sultan Şimşek, “Hali hazırdaki öğrencilerimizin gelecekte kendilerini nelerin beklediğini, İlahiyat Fakültesi mezunu olduklarında hangi alanlarda çalışabileceklerini mezunlar üzerinden aktarmak istedik” diyerek programın hazırlanmasında emeği geçen mutfak ekibine teşekkür etti.

Açılış konuşmaları ardından Doç. Dr. Ümit Horozcu’nun moderatörlüğünde başlayan program, mezunlarımızın hem öğrencilik yılları, hem mesleki gelişimlerinde deneyimledikleri tecrübeler hem de öğrencilerimize sundukları ufuk açıcı bilgiler neticesinde plaket takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

FOTOĞRAFLAR